Milyonlar Emekli Bu Haberi Bekliyordu! En Yetkili İsim Emekliye Ne Zaman Zam Yapılacağını Açıkladı

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, emekli maaşlarına ilişkin yeni düzenlemeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Akbaşoğlu, 31 Mart’a kadar olağanüstü toplantının gündemlerinde olmadığını belirtti.

Akbaşoğlu’nun ifadesine göre, 2024 yılı emekliler için özel bir öneme sahip olacak. Meclis’in nisan ortalarında göreve başlaması bekleniyor ve bu tarihten itibaren emekli maaşları ve diğer konular gündeme gelecek.

Meclis’te yaptığı basın toplantısında asgari ücret ile ilgili bir soruya yanıt veren Akbaşoğlu’nun açıklaması şöyle;

“2024 yılı emekliler yılı olarak ilan edildi. Alım gücünü artırmaya tüm çalışanlarımızla birlikte daha iyi noktaya taşımaya irademiz tam birliktelik içinde Meclis muhtemelen nisan ortalarında tekrar görevini ifa edecek o tarihten itibaren de bu hususları gündemimizde müzakere edeceğiz.

Haziran sonu temmuz başı itibarıyla emekliler başta olmak üzere tüm çalışanlarla ilgili daha iyileştirici, alım gücünü artıcı değerlendirmelerimizi kamuoyuyla paylaşacağız buna dair düzenlemelerimizi inşallah gerçekleştireceğiz.”

EYT’lilerin katılımıyla birlikte emekli sayısının 16 milyona ulaştığını hatırlatan Akbaşoğlu, bayram ikramiyeleriyle ilgili ödemelerinde bayramdan önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın koordinasyonunda belirlenen bir takvim içerisinde gerçekleştirileceğini söyledi.

Asgari ücret, ocak ayında yüzde 49 zamla 11 bin 402 liradan 17 bin 2 liraya yükseltilmişti. 2022 ve 2023 yıllarında iki kere artış yapılan asgari ücrete 2024 yılında tek zam yapılacağı belirtilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir