Gaziemir’de güreş branşının yeni yıldızı Kumsal!

Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü’nden Kumsal Nur Akbal, bu hafta sonu Afyon’da düzenlenecek U 17 Kadınlar Türkiye Şampiyonası’na katılarak kadınlar ulusal güreş yarışmalarda ilk kez Gaziemir’i temsil edecek sporcu olacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Gaziemir Özel Lokman Hekim Anadolu ve Sağlık Lisesi’nde 11. sınıfta okuyan Akbal, 4 ay önce başladığı güreş sporunda hızla yükseliyor. Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde antrenmanlarına devam eden Akbal, bu hafta sonu ilk kez ulusal bir yarışmaya katılmanın heyecanını yaşıyor. Öğretmen ve arkadaşları tarafından tam destek alan Akbal, antrenörü Emre Kavraloğlu ile haftada 5 gün antrenman yaparak bu sporda daha iyi noktalara gelmek için çalışıyor.

“Ay Yıldızlı bayrağı göndere çektirmeyi hayal ediyorum”

“Türkiye’yi uluslararası yarışmalarda temsil etmek en büyük hedefim” diyen Akbal, “Uluslararası bir yarışmada Ay Yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip İstiklal Marşımızı okutmak istiyorum. Bunu için de hocamla haftada 5 gün antrenman yapıyoruz. Antrenmanlarım 3 saate yakın sürüyor. Bu hafta da Afyon’da düzenlenecek U 17 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonasına katılacağım. Burada derece almak için mücadele edeceğim. Gaziemir’de tüm sporculara örnek olmak istiyorum. Bir kadının da bu sporu rahatlıkla yapabileceğini herkese göstereceğim” dedi.

Gelecekte özel hareket polisi olmak istediğini de belirten Akbal, “Sporun yanında meslek olarak da polis olmayı hedefliyorum. Özel harekât polislerini görünce heyecanlanıyorum. Hem sporda hem de emniyet teşkilatında yer alarak ülkeme faydalı bir birey olmak için çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

“Sürekli çalışıyor”

17 yaşındaki sporcu Kumsal Nur Akbal’ın antrenörü Emre Kavraloğlu da, Kumsal’ın güreş sporuna geç başladığı için endişeleri olduğunu ancak azimli çalışarak bu eksikliğini kısa sürede kapattığını vurguladı. Ailesinin Kumsal’a büyük destek verdiğini de kaydeden Kavraloğlu, “Çalışma azmi, devamlılığı çok iyi. Ben antrenörü olarak antrenman kaçırdım kendisi hiçbir şekilde antrenman kaçırmıyor. Sürekli çalışıyor. Kendini geliştiriyor. Spora geç başlamanın verdiği eksikliği hızla kapatıyor. Görsel zekâsı çok iyi. Derste öğrendiklerini bir defada yaşama geçirebiliyor. Bu şekilde devam ederse güreş sporunda çok başarılı olacaktır. Gaziemir, güreş branşında önemli bir sporcu kazandı. Gaziemir’de yeni bir Yasemin Adar doğuyor diyebiliriz” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir