K9 tavşan polis teşkilatında işe başladı

Kurumun Facebook hesabı üzerinden yapılan açıklamada Percy adlı tavşanın “mutluluk memuru” olarak işe alındığı duyuruldu. Percy, sadece soyadı açıklanan Memur Carson tarafından Ekim 2022’de bulundu. Carson, kaybolduğu anlaşılan tavşanı alınca ne kadar uysal ve arkadaş canlısı olduğunu gördüğünü söyledi.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, hayvan kontrol ekipleri Percy’nin ailesini bulamayınca Carson tavşanı sahiplendi. Yuba City polisi, geldiğinden beri tavşanın binada dolandığını kaydetti.

“Duygusal destek hayvanı”

Hem çalışanları hem de aileleri için mutluluk programı uyguladıklarını açıklayan teşkilat, bu kapsamda hem zihinsel hem de fiziksel sağlık için çalışmalar yapıldığını kaydetti. Stresi azaltmak ve mutluluk için araç ve kaynak sağlandığı belirtildi.

Percy’nin de bu programda duygusal destek hayvanı görevi ve “mutluluk memuru” unvanıyla işe alındığı belirtildi.

Gönderide “Çoğu polis memuru Percy’nin arkadaşlığından keyif alırken, bazıları polis teşkilatında bir tavşanın bulunması fikrine hâlâ alışmaya çalışıyor” ifadesine yer verildi. Duyurunun, 9 Nisan’daki Paskalya Bayramı’ndan birkaç gün önce yapılması da dikkat çekti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*